Zpráva ČŠI ke gramotnosti

Česká školní inspekce vydala na začátku ledna přehledný článek o úrovní gramotností žáků na ZŠ a MŠ. Shrnuje zajímavosti z tematických šetření, která ČŠI pravidelně provádí.

Naše členy by také mohla zaujmout konkrétně Zpráva o stavu rozvoje informační gramotnosti na SŠ ve školním roce 2018/2019, která vyšla minulý rok na podzim zvlášť.

Zájemce o novinky v digitálním vzdělávání zveme ke sledování naší facebookové stránky DigiKoalice školám, kde by Vás nemělo minout týdenní hlašení, které Vám přinášíme každé pondělí.

Gramotnosti.pro život

Dále zveme zájemce o gramotnosti v praxi škol do facebookové skupiny Učíme v souvislostech – Gramotnosti.pro život, ve které si předávají zkušenosti učitelé napříč předměty v tom, jak zejména digitální, čtenářská a matematická gramotnost pomáhají okořenit jakýkoliv školní předmět. Náměty k tomu, jak s gramotnostmi v praxi škol pracovat, najdete na blogu gramotnosti.pro/blog.

Digitální gramotnosti dospělých se věnuje MPSV v rámci projektu DigiStrategie 2020. U digitální gramotnosti doporučujeme speciálně sledovat Spomocníka nebo bit.ly/ITfitness.

Máte další tipy, kam pro rady v rozvoji digitální gramotnosti chodit? Napište nám je! 🙂

Zajímá Vás téma gramotností? Projekt Podpora práce učitelů zajímá i Váš příběh zavádění gramotností na školách a co lépe, dostanete za tento příběh i zaplaceno! Více ➡️ bit.ly/HledámeAutoryGramotností.