Vydání newsletteru evropské Digital Skills and Jobs Coalition

Přinášíme Vám novinky z mezinárodní platformy Digital Skills and Jobs Coalition, jejíž součástí je i česká DigiKoalice. 

V newsletteru (viz odkaz níže) se dočtete například o rozšíření této DSJC o nový podpůrný tým, který začal v květnu spolupracovat zainteresovanými stranami DSJC, včetně národních koalic, správní rady a členů. Za cíl si dali řešení rozdílů v digitálních dovednostech v Evropě.

DSJC se připravuje  na oslavu “týdne kódování” = Codeweek 2019. Sedmý ročník se bude konat ve dnech 5.-20. října 2019. Před tím budou mít učitelé, školitelé a organizátoři aktivit šanci využít nových vzdělávacích příležitostí a vzdělávacích zdrojů k oslovení více žáků v EU a na západním Balkáně.

Chorvatsko se připojuje k úsilí o podporu účasti žen v digitálním a technologickém odvětví. Dne 15. května 2019 Chorvatsko podepsalo “Deklaraci o ženách v oblasti digitalizace”, a stalo se tak 26. zemí, která spojila své síly při posilování účasti a vedení žen v digitálním prostředí. Velvyslanec Goran Štefanić, zástupce stálého představitele Chorvatska, podepsal prohlášení za přítomnosti Claire Bury, zástupkyně generálního ředitele pro generální ředitelství Evropské komise pro komunikaci, obsah a technologii (CNECT).

Celé znění newsletteru si můžete přečíst zde.