V Brně proběhla konference na téma “Podpora digitálního vzdělávání”

Dne 6. 2. 2019 proběhla v Brně v budově Odboru školství Jihomoravského kraje konference na téma „Podpora digitálního vzdělávání“. Akce byla pořádána v rámci Krajského akčního plánu rozvoje vzdělávání JMK.

Program se skládal ze dvou částí – v hlavním sále probíhala skupina prezentací, zatím ve dvou vyhrazených učebnách byl prostor připraven pro prezentaci jednotlivých účastníků a jejich projektů.  Akce se zúčastnilo široké spektrum zástupců firem, školství i veřejné správy. Zatímco v hlavním sále probíhaly prezentace na téma např. Strategie digitálního vzdělávání, rozvoje informatického myšlení či kybernetické bezpečnosti, mohli návštěvníci ve volném čase navštívit prezentační stánky firem, mimo jiné také společnosti Microsoft, IBM, AV Media, a samozřejmě také DigiKoalice.

Počet účastníků i témata prezentací zastupujících rozdílné pozice i náhledy na problematiku, zaručovaly pro hosty velmi zajímavý náhled na téma digitálního vzdělávání. Bylo prezentováno několik rozdílných pohledů i konceptů, na jednom se však shodli všichni. České školství v této výzvě zaostává a je v zájmu všech, aby se u žáků, ale i učitelů digitální kompetence rozvíjely a prohlubovaly.

V příloze naleznete podrobný program konference.

Stáhnout (PDF, 713KB)