Týdenní hlášení #52 2020

Opis týdenního hlášení z FB DigiKoalice školám ze dne 28. prosince 2020.

Poslední Týdenní hlášení #52 tohoto roku! Byl to divoký rok plný překvapení ale také příležitostí, o kterých jsme vás rádi informovali, a které nás nabíjí optimismem do roku následujícího.2

Hlavní zpráva: Už jste slyšeli o streamovací platformě Dramox?

Můžete zde zhlédnout desítky představení českých divadel a to včetně nabídky povinné četby pro školy, které mají také možnost využít zvýhodněné ceny ➡️ bit.ly/DramoxProSkoly.

Ze sítě Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy a Národní pedagogický institut ČR

  • Podívejte se na poslední aktuality z portálu Metodický portál rvp.cz aneb inspirace a zkušenosti učitelů pro tento rok. Nově tam najdete články na téma žáci v propojeném světě, psaní textů v Classroomscreen a falešné účty na sociálních sítích ➡️ http://archiv.digikoalice.cz/aktuality-z-metodickeho-portalu…/.
  • Přečtěte si článek o tom, jak práce přes online platformy ovlivňuje naše dovednosti. Článek je přeložen z časopisu “Skillset and Match” a přináší výsledky první podrobné studie o práci zprostředkované přes digitální platformy ➡️ bit.ly/DovednostiOnline.

Novinky a události (nejen) od našich členů, které by vám neměly uniknout.

  • Úřad vlády ČR vydal další newsletter “Česko v digitální Evropě” tentokrát o digitálním balíčku regulujícím online platformy, o novinkách v kyberbezpečnosti či digitálním výhledu OECD ➡️ archiv.digikoalice.cz/cesko-v-digitalni-evrope-15/.
  • Pozor, Pozor! Ministerstva a lídři průmyslu podepsali memorandum o spolupráci Obec 2030. Takže, smartifikace venkova volá! Více zde ➡️ bit.ly/Obec2030.
  • Council of Europe uspořádala webinář k představení nového nástroje – Příručky pro tvůrce politik o právech dítěte v digitálním prostředí. O čem byl webinář? Kdo je digitální občan a myslí Rada Evropy i na děti? O tom všem se dočtete na našem webu ➡️http://archiv.digikoalice.cz/webinar-all-on-board-all-online…/

Rádi bychom vám poděkovali za vaši přízeň v letošním roce a zejména pak chceme ocenit všechny, kteří usilovně pracují na rozvoji digitálního vzdělávání v ČR. ❤️

Za tým DigiKoalice vám přejeme do nového roku jen to nejlepší!