Týdenní hlášení #51 2020

Opis týdenního hlášení z FB DigiKoalice školám ze dne 30. listopadu 2020.

Je to tu! Vánoční týden a předposlední Týdenní hlášení #51 tohoto roku. I přes obvyklý shon těchto dnů věříme, že budete rádi za trochu rozptýlení v podobě našeho výběru inspirace z oblasti technologií a digi vzdělávání.

Hlavní zpráva: Jaké bylo výroční setkání DigiKoalice?

Sepsali jsme pro vás článek, který vám nastíní jeho průběh i to, jak jsme si ho užili ➡️ archiv.digikoalice.cz/vyrocni-setkani-digikoalice-2020/.

Ze sítě Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy a Národní pedagogický institut ČR

  • Stále ještě nevíte přesně kdo je ředitel NPI Ivo Jupa? Poslechněte si nový NPI podcast, ve kterém se o něm dozvíte snad všechno ➡️ bit.ly/PodcastNP.
  • NPI vyhlásilo vítěze soutěže DOMINO, jejímž cílem je motivovat učitele a podporovat školy při využívání digitálních nástrojů. Podívejte se na oceněné výherce a nechte se inspirovat jejich prací ➡️ bit.ly/DominoNPI.

Novinky a události (nejen) od našich členů, které by vám neměly uniknout.

  • Zajímáte se o průmysl 4.0? Právě pro vás je zde bulletin z dílny Národní centrum průmyslu 4.0. Tentokrát se věnuje 5G sítím a kyberbezpečnosti ➡️ bit.ly/BulletinPRumyslu40. CIIRC
  • V Severočeská vědecká knihovna Ústí nad Labem mají nyní novou vzdělávací hru Městečko Kybernetov, která zvítězila ve výběrovém řízení Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost na didaktickou hru pro děti od pěti let. Hra má několik částí podle témat, kterými jsou kyberšikana, nadužívání technologií a závislost, kybergrooming (tedy lákání dětí na schůzku) a zdravé návyky při používání digitálních technologií. Více o hře a také kde je dostupná se dozvíte zde ➡️ bit.ly/KybernovNUKIB.

Doufáme tedy, že o inspirativní čtení v případných volných vánočních chvílích máte postaráno a teď už jen zbývá vám popřát krásný vánoční týden, pokud možnost bez stresu a v pohodě!