Týdenní hlášení #50 2020

Opis týdenního hlášení z FB DigiKoalice školám ze dne 30. listopadu 2020.

Naše jubilejní Týdenní hlášení #50 je tu a jako vždy vám v něm představujeme ty aktuálně nejzajímavější akce nápady a projekty ze světa digitálního vzdělávání.

Hlavní zpráva: Výroční setkání 2020

Minulý týden se uskutečnilo tradiční výroční setkání členů DigiKoalice. Se členy jsme zrekapitulovali letošní rok a nastínili plány na rok následující. #staytuned Děkujeme všem, kteří se zúčastnili a těšíme se na spolupráci i v dalším roce!

Ze sítě Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy a Národní pedagogický institut ČR

  • Národní pedagogický institut ČR, Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy a Evropská komise v ČR uspořádali za přispění Evropského centra pro moderní jazyky v Grazu a podpory zahraničních jazykových institutů již 9. ročník mezinárodní konference k podpoře vícejazyčnosti ➡️ bit.ly/VyukaCizichJazyku.
  • Přestože jsme dosáhli v Evropském indexu dovedností nejlepšího výsledku v Evropě, v podílu osob s vysokými ICT dovednostmi jsme stále na průměrných hodnotách. Více v článku ➡️ bit.ly/EvropskyIndexDovednosti.

Novinky a události (nejen) od našich členů, které by vám neměly uniknout.

  • Uspával vás učitel při hodinách dějepis? Nedávali jste při dějepisu pořádně pozor? Chcete si zopakovat základy? Zkuste Hodinu dějepisu ➡️ https://bit.ly/HodinaDejepisu.
  • Sháníte dárky na poslední chvíli? Pořiďte dětem zápisník Information Ninja ➡️ https://www.informationninja.cz/.
  • Evropská komise v ČR informuje o tom, jak peníze EU pomáhají s online výukou v různých zemích včetně ČR ➡️ bit.ly/E-learningThroughLockdown.
  • Nadace OSF vyhlásila vítěze soutěže Na stojáka: Neziskovky v digi světě! Na vítězné projekty se můžete podívat zde ➡️ bit.ly/VysledkyNaStojakaOSF.
  • Zajímají vás top diplomové práce z oblasti IT? Podívejte se na vyhlášení soutěže IT není nuda. Více informací v události IT SPY 2020 | Den, kdy se rodí nové hvězdy IT scény.
  • OECD Education and Skills pořádá webináře týkající se vzdělávání, jeho současné a budoucí podobě. Ačkoli jsou v angličtině, můžete se díky nim dostat do kontaktu se zajímavými experty nebo různými daty ➡️ bit.ly/WebinareOECD.
  • Už jste slyšeli o Akademie CZ.NIC? Jde o sérii edukačních videí ze světa internetu, které se dotýkají i takových témata jako je e-government ➡️ https://bit.ly/AcademieCzNic.

Jakýkoli kontakt s vámi nás těší, a proto budeme moc rádi pokud nám dáte vědět, jak se vám naše tipy líbí!