Týdenní hlášení #38 2020

Opis týdenního hlášení z FB DigiKoalice školám ze dne 21. září 2020.

Týdenní hlášení #38 je tentokrát plné tipů z oblasti informatiky! 

Hlavní zpráva: Aktualizace Plánu akcí 2020

  • Upravte si kalendáře podle našeho plánu akcí, který jsme pro vás aktualizovali. Některé akce jsou přesunuty do online prostředí, ale o to víc jich můžete stihnout ➡️ archiv.digikoalice.cz/plan-2020/.

Ze sítě MŠMT a Národní pedagogický institut ČR

  • Praha.eu zná své vítěze krajského kola soutěže JuniorErb! My, Jednota školských informatiků (JSI) a dalsi porotci jsme byli u toho, podívejte se na projekty postupující do finále ➡️ https://archiv.digikoalice.cz/vysledky-krajskeho-kola-hl-m…/.
  • NPI ČR nabízí pomoc učitelům při sestavování individuálního vzdělávacího plánu. Pokud máte i v letošním školním roce ve třídě žáky, pro které je nezbytné promýšlet individualizovaný způsob vzdělávání mrkněte na Metodický portál rvp.cz aneb inspirace a zkušenosti učitelů ➡️ http://bit.ly/IndividualniPlanNPICR.
  • SYPO – Systém podpory profesního rozvoje učitelů a ředitelů určitě znáte. Navštívili jste ale i jejich YouTube kanál? Najdete tam mimo jiné mnoho tipů na online výuku ➡️ bit.ly/YouTubeSYPO.

Novinky a události (nejen) od našich členů, které by vám neměly uniknout.

  • Alan O’Donohoe, školitel a poradce pro výuku programování na školách, sepsal článek o tom, jak vypadají školní nástěnky v PC učebnách. Nechte se inspirovat ➡️ bit.ly/KreativniPCUcebna. iMyšlení
  • Učíte informatiku? Přidejte se do Facebookové skupiny kde mezi sebou informatici sdílí nápady, materiály a vzdělávací příležitosti. Skupinu spravuje Jednota školských informatiků (JSI) ➡️ bit.ly/InformaticiNaFB.
  • Chcete aby vaše děti získali Vzdělání budoucnosti? Přihlaste je na kroužek programování ➡️ bit.ly/vzdelanibudoucnosti.
  • Máte nápad? Red Bull dává křídla studentům, kteří by rádi uskutečnili nějakou pozitivní změnu pomocí technologií, ať už mezi studenty nebo pro celý svět. Váš nápad se také může dostat na Red Bull Global Workshop ➡️ bit.ly/RedBullKřídlaProInovátory.

Věříme, že co se týká informatiky, tak si tentokrát každý přišel na své, pokud máte ale další tipy, neváhejte se o ně s námi podělit. Krásný týden!