Týdenní hlášení #36 2020

Opis týdenního hlášení z FB DigiKoalice školám ze dne 7. září 2020.

Týdenní hlášení #36 vám opět přináší mnoho tipů a inspirace skrze které můžete obohatit sebe i své žáky a studenty. 

Hlavní zpráva: Podzim se nese v duchu rozvoje informatického myšlení!

  • Na našem webu jsme pro vás připravili Nejčastější otázky a odpovědi k Evropskému týdnu programování (CodeWeek) ➡️ https://archiv.digikoalice.cz/codeweek-faq/.
  • Až do 10. září můžete žádat o podporu svých online aktivit v rámci Meet and Code 2020. Ukažte dětem programování a získejte až 10 000 Kč na svoji online akci. Do programu, který je určen pro všechny od 8 do 24 let, se mohou zapojit jak IT specialisté, tak firmy nebo třeba učitelé (pod statusem nestátní neziskové organizace) ➡️ https://archiv.digikoalice.cz/meet-and-code-2020/.

Za ČR akci Meet and Code koordinuje TechSoup Česká republika.

Ze sítě MŠMT a Národní pedagogický institut ČR

  • Evropská komise v ČR | European Commission vyhlásila osvětovou kampaň na podporu odborného vzdělávání a přípravy – Evropský týden odborných dovedností. Školy, firmy, oborové asociace i další se mohou aktivně zapojit a zorganizovat akci, během které představí přínosy odborného vzdělávání ➡️ bit.ly/ETydenOdborDovednosti.

Novinky a události (nejen) od našich členů, které by vám neměly uniknout.

  • Přečtěte si názor Spomocník o potřebě realizace revizí našich rámcových vzdělávacích programů v souvislosti s digitálními technologiemi. Článek najdete na Metodický portál rvp.cz aneb inspirace a zkušenosti učitelů ➡️ bit.ly/SpomocniTechnologieRVP.
  • Podívejte se na nový web Dům zahraniční spolupráce – DZS, na kterém naleznete veškeré jejich činnosti a nabídky týkající se mezinárodního vzdělávání ➡️ bit.ly/WebDZS.
  • Digitálnímu wellbeingu se snažíme věnovat pravidelně, dnes přinášíme tip na workshop o digitálním detoxu Digiskills. Věříme, že mnoho poznatků můžete následně předat i svým žákům ➡️ bit.ly/DigiskillsWebinarDetox.
  • Zaregistrujte se na podzimní festival novodobých kutilů, tvůrců a inovátorů Maker Faire Prague, který je jedinečnou přehlídkou kreativity a důmyslnosti pro celou rodinu Maker Faire Prague 2020. Čekání na akci si zkraťte tím, že mrknete na květnový festival makerů online ➡️ https://www.makerfaireprague.online.
  • Jak své studenty naučit diskutovat? Čím můžeme diskusi mezi nimi podpořit a naopak, čím ji komplikujeme? Přečtěte si článek ETwinning Europe ➡️bit.ly/TeachingStudentsToDebate.

Článek o tipech na diskuse je bohužel v angličtině a my chápeme, že mu ne každý může dobře rozumět. Budeme tedy moc rádi, když se s námi podělíte o vlastní tipy a triky, jak ve škole vedete diskuse.