Týdenní hlášení #30 2020

Opis týdenního hlášení z FB DigiKoalice školám ze dne 27. července 2020.

Naše hlášení z uplynulých týdnů se nesla spíše v prázdninovém duchu, a proto snad oceníte nové Týdenní hlášení #30, které se vrací k odborným věcem. 

Hlavní zpráva: Přečtěte si článek ke studii #EUKidsOnline2020 Studie EU Kids Online 2020 proběhla v 19 evropských státech a zaměřuje se na přístup k internetu, online praktiky, dovednosti, online rizika a příležitosti pro děti ve věku 9-16 let.

Na studii se podílel i výzkumný tým IRTIS – Interdisciplinary Research Team on Internet and Society z Masarykova univerzita ➡️ https://archiv.digikoalice.cz/studie-eu-kids-online-2020/.

Ze sítě Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy a Národní pedagogický institut ČR

  • Národní pedagogický institut ČR zveřejnil video ze vzdělávacího semináře, který zahrnoval, mimo jiné, téma legislativních změn ohledně financování asistentů pedagoga ➡️ bit.ly/NPIsemKIPR.
  • Odborníci z projektu KIPR zveřejnili webovou aplikaci, která je určena školským poradenským zařízením (ŠPZ) a jejich zřizovatelům. Jedná se o evaluační nástroj, který napomáhá autoevaluaci ŠPZ ➡️ bit.ly/EvaluaceŠPZ.

Novinky a události (nejen) od našich členů, které by vám neměly uniknout.

Věříme, že vám naše tipy a informace budou užitečné. Pokud vám v našich hlášení něco chybí, určitě nám napište. Děkujeme a přejeme krásný týden!