Týdenní hlášení #28 2020

Opis týdenního hlášení z FB DigiKoalice školám ze dne 13. července 2020.

Týdenní hlášení #28 je tentokrát zejména o našich aktivitách, kterými naplňujeme naše cíle pro tento rok.

Hlavní zpráva: Sešla se poradní skupina ke kyberbezpečnosti

  • Koncem června se poprvé sešla poradní skupina ke kyberbezpečnosti. Tématem prvního setkání bylo zmapovat iniciativy v této oblasti. Všichni přítomní se shodli, že je potřeba zmapovat iniciativy v oblasti kyberbezpečnosti a vytvořit seznam kontroly kvality nabízených kurzů v této oblasti. Více o setkání si přečtěte zde ➡️ https://archiv.digikoalice.cz/prvni-setkani-poradni-skupiny-digikoalice-kyberbezpecnost/.

První setkání koordinační skupiny v tomto roce!

  • Na konci června se sešla také koordinační skupina DigiKoalice. Účelem tohoto setkání bylo projednat nového nastavení platformy DigiKoalice, představení aktivit DigiKoalice od výročního listopadového setkání a představení plánu na nejbližší období. Nové nastavení by mělo zlepšit naši spolupráci s vámi a dalšími aktéry na poli digitálního vzdělávání ➡️ https://archiv.digikoalice.cz/prvni-setkani-koordinacni-skupiny-digikoalice-v-roce-2020/.

Novinky a události (nejen) od našich členů, které by vám neměly uniknout.

  • Poslední šance se přihlásit na Letní školu IT s @Czechitas v Ostravě! Na letní škole zbývají poslední volná místa. Registrace se uzavírají v úterý 14. července ➡️ https://archiv.digikoalice.cz/akce/letni-skola-it-s-czechitas-v-ostrave/.
  • Prozkoumejte během jednoho týdne svět IT. Letní škola IT je určena pro holky ze SŠ, které jsou v IT úplné začátečnice nebo ovládají jen základy. Po celou dobu budou k dispozici koučové, kteří vám individuálně poradí s jakýmkoliv dotazem nebo problémem. Pro více akcí Czechitas mrkněte do našeho kalendáře ➡️ https://archiv.digikoalice.cz/kalendar-akci/
  • ZŠ Ludgerovice bude hostit G-Day konferenci! Celodenní konferenci pro učitele, která mění české školství (nejen) pomocí technologií k lepšímu. Pro více informací ➡️ bit.ly/G-DayLudgerovice. Pro nezávaznou registraci ➡️ bit.ly/G-dayRegistrace.
  • AkademieCZNIC připravila nabídku kurzů na další pololetí tohoto roku. Naučte se něco nového například o rizikových jevech na internetu ➡️ bit.ly/KurzyCZNIC.

Krásný týden!