Týdenní hlášení #25 2020

Opis týdenního hlášení z FB DigiKoalice školám ze dne 22. června 2020.

Týdenní hlášení #25 tentokrát přináší mnoho tipů hlavně z vlastních řad. Volně navazujeme na doporučené čtenářské tituly z minulého týdne a chceme vás upozornit na různé články a rozhovory s inspirativními lidmi.

Hlavní zpráva: Budoucnost vzdělávací politiky, to je oč tu běží!

  • Sledujte tento týden online diskuse k plánovaným prioritám Strategie 2030+. Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy již zveřejnilo pracovní verze dokumentů ➡️ bit.ly/OnlineMSMT2030.

Další tipy ze sítě Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy a Národní pedagogický institut

Novinky a události (nejen) od našich členů, které by vám neměly uniknout.

  • Všichni jsme s potěšením sledovali finále soutěže Global Teacher Prize Czech Republic, kde se v první trojici vítězů umístila učitelka informatiky Štěpánka Baierlová a lektorka programu Učíme online. Rozhovor se Štěpánkou najdete také v seriálu Spomocník ➡️ bit.ly/SpomocnikRozhovor.
  • MHMP a jeho projekt IKAP Praha potevírá druhé centrum interaktivní výuky. Jde o centrum vzdálené 20 metrů od hlavní kanceláře DigiKoalice, takže tam rozhodně nemůžeme chybět ➡️ bit.ly/OtevřeníCIVEvent.
  • Akademie věd České republiky pořádá Letní vědecký kemp pro učitele přírodních věd. Přihlaste se a nechte se obohatit o nové nápady a pokusy ➡️ bit.ly/LetniVedeckeKempy.
  • Ve středu 24. června v 17:00 proběhne křest nové knihy Ivana Pilného, který byl předsedou DigiKoalice v roce 2018. V knize Hledáme nového Ámose mimo jiných najdete články Petra Naskeho i Ondřeje Neumajera k digitálnímu vzdělávání a reflexi rozvoje DigiKoalice v letech 2016 až 2019. Knihu můžete koupit v nakladatelství nebo přímo u nás v DigiKoalici ➡️ bit.ly/HledameNoveAmose.

Přejeme vám krásný týden a doufáme, že vám naše nejen čtenářské tipy zpříjemní začátek léta.