Týdenní hlášení #18 2020

Opis týdenního hlášení z FB DigiKoalice školám ze dne 5. května 2020.

Gramotnosti, to je oč tu běží! Ať už jde o digitální, čtenářskou, matematickou nebo mediální, naše Týdenní hlášení #18 vám tentokrát přináší informace a tipy na služby týkající se právě gramotností.

Hlavní zpráva: Tentokrát přímo ze sítě Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy a Národní pedagogický institut ČR

V rámci projektu PPUČ a kampaně Gramotnosti.pro život vzniklo krátké a praktické video s využitím chytré aplikace ve výuce Přírodopisu ➡️ https://gramotnosti.pro/petiminutovka-holec.

  • Ve videu je  rozvíjena digitální gramotnost tím, že je vytvářen nový digitální obsah. Ten je  pak sdílen v rámci komunity amatérských i profesionálních přírodovědců, a tím se vytváří otevřená data. Čtenářská gramotnost se uplatňuje při porovnávání aplikací nabízených určení rostlin a zvířat s dalšími zdroji v podobě tištěných i elektronických určovacích klíčů a atlasů. Přečtěte si více o Gramotnosti.pro život na stránkách https://gramotnosti.pro/ nebo se zapojte do diskuse ve skupině Učíme v souvislostech – Gramotnosti.pro život.

 

Novinky a události (nejen) od našich členů, které by vám neměly uniknout.

Ať vás nejen v tento den provází síla a #spolutozvladneme. Pokud byste s námi chtěli cokoliv sdílet, neváhejte nám napsat!