První podzimní newsletter vydán

Nakoukněte do našeho posledního Newsletteru (https://archiv.digikoalice.cz/?na=v&id=15)

Výběr z newsletteru: Na úvod tohoto newsletteru Vás chceme pozdravit při zahájení nového školního roku a popřát zejména všem, kteří máte doma školáka nebo studenta, pevné nervy s vlastním učením, při kterém Vám budou technologie a internet jistě jen pomáhat. A pokud narazíte na nějaký nápad či příležitost, jak vlastní učení s pomocí technologií a internetu zlepšit, neváhejte nám o tom do DigiKoalice říci, na podzim se totiž chystá výzva na projekty z OP VVV, která bude zacílena mimo jiné na tvorbu digitálních aplikací a inovací pro učení obecně. Informace přineseme na našem webu či v dalším newsletteru.

Učební materiály pro výuku nové informatiky – Už jste si prohlédli pracovní verze učebních materiálů pro výuku nové informatiky? Projekt PRIM Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích nabízí první pracovní verze ke stažení zde.

Připravujeme: DigiKoalice letos převzala v ČR roli jednoho z koordinátorů akcí CODEWEEK v ČR. Můžete se obracet na koordinátorku aktivit paní Michaelu Svobodovou (michaela.svobodova@nuv.cz) a konzultovat s ní náměty na konkrétní akce, hledání lektorů, škol a projednávat, kde uspořádat i to nejmenší setkání s dětmi a rodiči na téma IT, robotiky a výuky programování.

Elixír do škol – Otevření DIGI centra v Praze: Elixír do škol srdečně zve učitele informatiky na slavnostní zahájení provozu Centra kolegiálního sdílení pro informatiku a digitální technologie. Vše vypukne v úterý 25. září 2018 v 16:30 v prostorách společnosti Inventi na adrese Táborská 940/31, 140 00 Praha 4. Více informací o celé události naleznete zde.