Pozvánka na tiskovou konferenci – Představení nových učebnic informatiky pro základní školy projektu IMyšlení

Dne 9.10.2018 ve 12:30 na pražském Gymnáziu Jana Keplera
proběhne u příležitosti EU Code Week tisková konference Představení nových učebnic informatiky pro základní školy projektu IMyšlení http://bit.ly/iM_ucebnice.
Účastní se jí Jiří Vaníček –  vedoucí týmu autorů učebnic (PF JČU),  Ivan Pilný – zmocněnec pro digitální vzdělávání (MŠMT ČR), Jaroslav Faltýn – ředitel odboru předškolního a základního vzdělávání (MŠMT), Hana Šandová – učitelka informatiky (Gymnázium Jan Keplera), Irena Brifordová – ředitelka pro oblast školství (Microsoft).
 
Novináři si budou moct na vlastní kůži vyzkoušet, že programování s dětmi není biflování nesrozumitelného kódu. Programuje se ve vizuálních programovacích jazycích, v kterých si děti mohou rozhýbat minecraftovou postavičku nebo vytvořit vlastní herní prostředí. Pomocí srozumitelně napsaných příkazů v grafických blocích si dokážou vymyslet a sestavit hru. A pak jsou tu Lego roboti, Ozoboti a další hračky, které je možné programovat. A právě tak by v budoucích letech měla vypadat i výuka informatiky.
A jelikož je tiskovka určena pouze akreditovaným novinářům a vás o ni samozřejmě nechceme připravit, můžete se těšit na živé vysílání.