PortálDigi – podporujeme rozvoj digitální gramotnosti

Zveřejňujeme pro Vás činnosti jednoho z našich členů, přečtěte si, na čem PortálDigi pracují a jak se můžete do jejich aktivit zapojit!

PortálDigi je online webová stránka projektů DigiStrategie 2020 a DigiKatalog, která je nabitá informacemi k digitální gramotnosti, digitálnímu vzdělávání, digitalizaci a pracovnímu trhu. Jsou zde publikovány články, aktuality, videa či výstupy z projektů a je přístupná všem, kteří se zajímají o toto téma. PortálDigi se neustále vyvíjí, rozšiřuje a naplňuje novým obsahem.

PortálDigi a jeho sekce:

DigiZprávy mají informační a popularizační charakter. Přinášejí novinky ze světa digitálních technologií, aktuality z projektů a další tématické zajímavosti.
DigiSlovník představuje pojmy z digitální oblasti, které doposud neměly jednotnou definici. Najdete zde výklad pojmů jako digitální domorodec nebo digitální propast.
DigiVidea přinášejí videorozhovory s odborníky a vzdělávací webináře.
V sekci DigiData naleznete souhrn statistických údajů a informací k tématu digitální gramotnost obyvatel ČR. Data jsou přínosná pro studenty, úředníky a další příznivce digitální gramotnosti.
DigiKalendář informuje o událostech, které jsou zaměřené na digitální gramotnost. Jedná se o konference, setkání, semináře, školení a další.
Metodiky a studie – sekce obsahuje studie, analýzy a metodiky k tématu digitální gramotnost, digitální vyloučení nebo otevřená data a OER.

Aktuálně připravujeme sekci DigiVzdělávání, v rámci které bude možné rozvíjet digitální dovednosti formou online kurzů.

Rádi budeme propagovat váš projekt a vaše aktivity. Těšíme se na případnou spolupráci či zpětnou vazbu.

Projekty Rozvoj systémové podpory digitální gramotnosti (DigiStrategie 2020) a Rozvoj systému dalšího vzdělávání zaměstnavatelů a zaměstnanců v oblasti digitálních kompetencí (DigiKatalog) realizuje Fond dalšího vzdělávání, státní příspěvková organizace Ministerstva práce a sociálních věcí.