Včelka – do školy i na doma!

Vážení pedagogové / pedagogičtí pracovníci / specialisté, máme pro vás shrnutí posledních novinek z naší pilné aplikace!

(Aktualizováno ke dni 3. 1. 2021)

1) Včelka pomáhá ve škole i při distanční výuce!

V období březen–říjen 2020 prošla aplikace mnohými změnami, které byly z velké části podněcovány samotnými uživateli aplikace (pedagogy, specialisty, rodiči i samotnými dětmi). Díky těmto skvělým podnětům se nám povedlo Včelku lépe přizpůsobit distanční formě výuky a rozšířit její stávající obsah.

Co je tedy ve Včelce nového?

  • Byla zprovozněna nová funkce třídy, která umožňuje zadávat práci žáčkům – hromadně, přehledně a na dálku. V souvislosti s touto funkcí jsme přidali také možnost komunikovat se žáky/rodiči pomocí třídních vzkazů a možnost zobrazit přehledně tabulku s výsledky třídy (a zde pak práci žáčků vzdáleně dohlížet).
  • V září jsme do aplikace přidali zcela nový předmět, a to NĚMČINU, která je nyní ve své testovací verzi dostupná všem uživatelům vedle čtení, angličtiny a španělštiny. Jedná se tak o další automatické rozšíření Včelka. Aplikace nám roste přímo před očima!
  • Zavedli jsme pravidelné bezplatné webináře, které organizujeme společně s AV Média. Lektorkou těchto webinářů je paní učitelka Mgr. Martina Štikarovská, která každý měsíc pořádá webinář pro pedagogy a specialisty a) naprosté začátečníky i b) pokročilejší (představení novinek).
  • Nová cvičení ve čtení (například cvičení 525 Čítanka – umožňující zadat dítěti k procvičení čtení konkrétní text) a pokrok v rámci kategorie cvičení vhodných pro děti s odlišným mateřským jazykem.

 

2) Nové možnosti financování Včelky!

Jistě Vám neunikla informace o mimořádném navýšení ministerského příspěvku, o kterém bylo rozhodnuto již v měsíci srpnu. Tyto finanční prostředky je možno využít na pokrytí nákladů souvisejících s technickou i online vybaveností školy, a to za celý kalendářní rok 2020.

Skvělá zpráva je, že z těchto financí lze hradit také aplikaci Včelka!

Naše pilná aplikace splňuje ministerstvem stanovené podmínky, a může být proto klasifikována jako b) softwarové vybavení vhodné pro užití v rámci distanční výuky. Nebojte se proto část přiděleného příspěvku využít na nákup včelkovské licence.

Jakou licenci škola pro procvičování doma / ve škole potřebuje?

Nejlepší variantou je pořídit základní školní licenci za 7.000 Kč a zároveň licence pro jednotlivé žáčky na doma (300 Kč / žák / rok).

Více o těchto licencích se dozvíte na stránkách Včelkywww.vcelka.cz/skoly nebo v tomto článku na aktuální téma.

 

 

Máte nějaké otázky?

Společně to zvládneme! 🐝 Včelka tým 🐝