Učme na dálku s O2 Chytrou školou

(Zdroj: https://o2chytraskola.cz. Aktualizace k 5. 11. 2020.)

Jak se ve výuce na dálku orientovat? Jaké technologie ve vzdělávání využít? Tuto oblast pedagogům i rodičům usnadňuje platforma O2 Chytrá škola. Na portále www.ucimesenadalku.cz lze přehledně a na jednom místě najít jak startovací balíček (všechny informace, tipy a triky, jak s online výukou začít), tak i spoustu vychytávek a triků pro uživatele, kteří se již ve výuce na dálku zorientovali.

V nabídce portálu najdete nejrozšířenější a podle nás nejlepší nástroje včetně procesu implementace aplikace (Microsoft Teams a Google Učebna), ale jsou zde i tipy na další užitečné prostředky pro výuku na dálku. A nechybí ani audiovizuální doprovod a metodiky. Prostě vše od základů on-line vzdělávání až po vychytávky pro pokročilé. Konkrétní tipy najdete například v tomto článku,

O2 Chytrá škola je také velmi užitečný zdroj informací o internetové bezpečnosti a mediální gramotnosti na jednom místě. Představuje portál pro pedagogy, rodiče i děti, kteří se snaží naučit používat internet bezpečně a chytře a nabízí tak nejen tipy k výuce na dálku:

  • Rozvoj počítačové gramotnosti: O2 Chytrá škola přichází s velmi dobrým a užitečným návodem toho, jak si nastavit bezpečně heslo, jak nastavit Wi-fi, bez které se v dnešní době neobejdeme, a třeba i jak se chránit na sociálních sítích.
  • Grantový program: Naše ředitele a zřizovatele škol a dětských domovů bude určitě zajímat, že zde mohou získat grant až 100 000 Kč. Nadace O2 prostřednictvím grantového programu O2 Chytrá škola podporuje osvětu a vzdělávací aktivity v oblasti bezpečí na internetu, digitální gramotnosti a zavádění technologií do výuky v České republice. Další grantová výzva se uskuteční v jarních měsících 2021.