NPI Speciál pro podporu výuky na dálku č. 9

(převzato z https://www.npicr.cz/aktuality/special-na-tema-priprava-k-prijimaci-maturitnim-a-zaverecnym-zkouskam)
V dalším čísle Speciálu najdete mimo jiné aktuální webináře NPI ČR a program vysílání ČT2 UčíTelka, informace k přípravě na přijímací, maturitní a závěrečné zkoušky, materiál k negativnímu působení současné situace na děti a mládež a zkušenosti odborníků v oblasti primární prevence. Pozornost věnujeme i čtenářství dětí nejen v době koronavirové.

Deváté vydání Speciálu pro podporu výuky na dálku  je tentokrát prioritně věnováno přípravě na přijímací, maturitní a závěrečné zkoušky. Představíme Vám kampaň „Přijímačky bez obav“, v rámci které připravil CERMAT webovou aplikaci umožňující žákům procvičit si a následně i vyhodnotit didaktické testy a skupiny úloh jednotné přijímací zkoušky v podobě blízké reálnému formátu zkoušky.

Kromě nabídky webinářů NPI ČR pro tento týden a aktuálního programu vysílání ČT2 UčíTelka zde naleznete také řadu informací a zdrojů nejen k podpoře výuky na dálku. Přinášíme materiál Úřadu vlády ČR k negativnímu působení současné situace na děti a mládež a aktuální zkušenosti odborníků v oblasti primární prevence, dozvíte se také, jaká jsou pozitiva a rizika při využívání digitálních technologií během distančního vzdělávání u žáků se SVP a žáků nadaných.

Věnujeme se i podpoře čtenářství dětí nejen v době „koronavirové“.  Pozornosti učitelů a rodičů by neměla ujít prvotina Romi Grey „Jmenuji se Orel“ nominovaná na cenu Magnesia Litera 2020 v kategorii Objev roku. Kniha nenásilnou formou vybízí k hledání dobra a krásy a vyzdvihuje snahu „dělat ze světa soucitnější místo“.  Publikace je doplněna pracovními listy, může tedy sloužit i jako didaktická pomůcka.

Stáhnout (PDF, 1.28MB)