NPI Speciál pro podporu výuky na dálku č. 5

Tipy a informace pro ředitele, učitele, ale i rodiče žáků: Speciál pro podporu výuky na dálku

(převzato z https://www.npicr.cz/aktuality/special-pro-podporu-vyuky-na-dalku-c-5)

Nové vydání Speciálu NPI ČR přináší kromě aktuální nabídky webinářů NPI ČR a programu vysílání ČT2 UčíTelka na tento týden také řadu důležitých informací, odkazů, online podpory a návodů, tentokrát především se zaměřením na formativní hodnocení žáků a jejich motivaci.

V pátém vydání Speciálu pro podporu výku na dálkunaleznete inspirativní informace k formativnímu hodnocení žáků, co mohou dělat pracovníci školního poradenského pracoviště v nouzovém stavu, nabídku České školní inspekce – opakovací a procvičovací testy k výuce programu České televize UčíTleka, dále jak hodnotit žáky se speciálními vzdělávacími potřebami a žáky nadané. Přinášíme Vám také příklad dobré praxe ZŠ Heuréka, jak pomáhat žákům v plánování učení.

Zajímavá je i aktivita Muzea hl. města Prahy v době uzavírky škol – když školy nemohou přijít do muzea, přichází muzeum za žáky domů. Pracovníci lektorského oddělení připravují na každý týden materiály, které mohou školy využít při distanční výuce. Nabízejí virtuální výstavy, Dějiny Prahy za školou a web pro mladší žáky. Aplikace HistoryLab zase žákům ukazuje, jak za pomoci interaktivních nástrojů pracovat s historickými prameny. A samozřejmě ani v tomto vydání Speciálu nechybí aktuální přehled webinářů NPI ČR.

Stáhnout (PDF, 965KB)