Mobilní centrum pro seniory

Spolek Moudrá Sovička z.s. od 1. července 2020 nabízí možnost využití Mobilního centra pro seniory.

Spolek Moudrá Sovička z.s. nabízí seniorům možnost zdarma navštívit Mobilní centrum pro seniory v kterém probíhají semináře a individuální poradenství na téma, jak nastavit a bezpečně používat chytrý telefon, tablet nebo notebooku, a to kdekoliv v České republice. Díky NF Veolia, Nadaci ČEZ a Nadaci KB Jistota je od 1.7.2020 Mobilní centrum k dispozici pro seniory zdarma.

Pro rok 2020 máme připraveno 27 výjezdů z nichž 15 výjezdů je možné ještě nabídnout pro zájemce z řad obcí a měst. Zdali byste měli zájem, danou službu ve vaší obci nebo městě, která je pro seniory zdarma poskytnout, zavolejte na číslo 730 141 072 nebo napište na e-mail mcs@moudrasovicka.cz.

Více informací či fotky z výjezdů níže v příspěvku.

Mobilní centrum pro seniory

Mobilní vzdělávací centrum, které umožňuje realizovat kdekoliv na vybraném místě buď individuální poradenství, nebo seminář Jak na tablet, chytrý telefon maximálně pro 4 lidi, účastníci si většinou nosí svá zařízení, případně můžeme zapůjčit tablety. Mobilní centrum může být umístěno na vybrané akci, u obecního úřadu, klubu, případně dle domluvy.

Zázemí pro Mobilní centrum pro seniory:

  • místo pro zaparkování vozu,
  • v případě pořádání např. 4 hodinového semináře, tak je potřeba mít dostupné WC,
  • v případě pořádání individuálního poradenství nebo krátkého semináře např. 2 hodiny, pouze místo pro vůz.

Jak probíhá registrace do Mobilního centra pro seniory:

  1. Individuální poradenství na vybrané společenské akci klubu, města. Společně se spoluorganizátorem si určíme datum, čas a místo kam máme s mobilní učebnou přijet. Poté sdělíme informaci formou letáku, internetu, vyhlášením místním rozhlasem, že v dané období bude na místě k dispozici mobilní učebna, kde se senioři budou moci zeptat na dotazy ohledně jejich zařízeních, na letáku bude uveden kontaktní telefon nebo email pro předběžnou registraci
  2. Individuální poradenství registrované, v případě, že budeme realizovat individuální poradenství na vybraném místě, den a čas formou registrace, bude na letáku uveden kontaktní telefon a email pro předběžnou registraci. Je vhodné, aby spoluorganizátor sdělil seniorovi místo, čas, kontakt formou letáku, rozhlasu, místních novin, kdy se má dostavit na individuální poradenství do mobilní učebny, aby nedocházelo ke kolizím.
  3. Semináře, v případě, že budeme dělat 2 až 4 hodinové semináře pro max. 4 seniory, sdělí spoluorganizátor formou letáku, rozhlasu, místních novin, klubů zájemcům místo, datum, a kontakt pro předběžnou registraci kdy se mají dostavit do mobilní učebny.

Fotky z výjezdů: https://photos.app.goo.gl/9ykm8pKfTyzX9h9u5.

Stáhnout (PDF, 2.1MB)