Nadační fond micro:la

Kontaktní osoby

Tomáš Zedníček Email: info@microla.cz

Příspěvky

Druhý ročník soutěže Microtela byl dnem plným zábavy a techniky

Informace o členovi

  1. na konci školního roku 2016/2017 byly v Lanškrouně rozdány micro:bity do všech ZŠ, Gymnázia a SOŠ jako pilotní projekt následující vzor z V.Británie odkud BBC micro:bit přichází. Ve V.Británii nadace micro:bit Foundation rozdala micro:bit všem dětem 7.tříd v Anglii. Další země – např. Chorvatsko a Litva následují a rozdávají micro:bit plošně dětem v celé zemi.
  2. připravena návaznost na 3D tiskárny – na webu jsou odkazy na modely, a aplikace – což má za cíl zapojit i děti kteří nemají zájem programovat, ale vynikají např. v designu nebo konstrukci – tak se dají sestavovat vícefunkční týmy pracující s platformou micro:bit. V Lanškrouně město s firmami věnuje do každé školy jednu 3D tiskárnu, tj. děti budou mít na škole možnost se zapojit a celou koncepci vyzkoušíme a připravíme metodiku.
  3. velmi oblíbený a navštěvovaný na webu se stal vlastní příběh microbití elgartka napsaná nám přímo dětmi gymnázia v Brně o tom jak jim učitelka koupila micro:bit ze svého a studenti pak vymysleli microbití pokladničku, ve které postupně spořili peníze aby se p.učitelce vrátili. Dále budeme sbírat příběhy přímo od dětí a uveřejňovat je na našem webu.
  4. na webu je kurz napsaný pro děti 5-7 tříd přímo pedagogem, tj. pro ně srozumitelným jazykem. Je dobré se učit micro:bit s učiteli, ale dle kurzu to jde i dohromady s rodiči, prarodiči nebo i samostatně není-li po ruce vhodná škola nebo rodinné zázemí. Připojili jsme také první samostatná zadání úkolů (řešení pak přiloženo v odkazu)
  5. rozšířili jsme partnerství s pěti vysokými školami a soukromou střední školou informatiky DELTA Pardubice. Delta spolupracuje s Microsoftem a připraví další výukové materiály, školení a experimenty s microbitem.
  6. brzy bude prodejné i komerční vozítko na microbitu. první asi od firmy Merkur – ovládané přes mobil nebo druhým microbitem – tj. jednak velmi atraktivní pro děti, a také spojení s mechanikou a cvičením manuální zručnosti. Další stavebnice a příslušenství se chystají a budou k dispozici v novém školním roce.
  7. do poloviny roku 2017 jsme rozdali přes 220 microbitů školám a kroužkům, takřka 600 dalších v celé republice čeká na své sponzory
  8. pomozte nám podpořit technické vzdělávání konkrétními kroky a darujte microbit dětem – více na našich stránkách, děkujeme