Little Monk, s.r.o.

Kontaktní osoby

Radek Novotný Email: info@litmonky.cz

Informace o členovi

Naším cílem je propojovat digitální technologie (3D tisk, 3D modelování a počítačová grafika) s manuální zručností (polytechnické vzdělávání) jako obranu proti obavám z tzv. „digitální demence“ u dětí a mládeže.

Vzděláváme pedagogy jak využít 3D tisk ve výuce a pro výuku.
Snažíme se pomáhat školám a SVČ, které zakoupily 3D tiskárnu, v tom, aby se kroužek 3D tisku nestal jen „několikahodinovým pozorováním tisku figurek stažených z internetu“.
Ukazujeme, jak modifikovat technologický postup tak, aby mohl fungovat jako na zkušenosti nenáročný, levný, rychlý a všem kreativním přístupům otevřený kroužek 3D tisku.

Proto jsme vytvořili systém, jak "zhmotňovat naše sny", kdy si děti mohou sami nakreslit obrázek a na 3D tiskárně za několik minut vytisknout šablonu pro omalovánku 3D perem (litmonka), kterou si podle své fantazie biodegradovatelným plastem vyplní. Po ztuhnutí plastu mohou výrobek normálně použít, nebo jako kdysi papírovou skládačku za pomoci 3D pera pospojovat do 3D objektu a následně ho použít podobně jako jakýkoliv výrobek celý vytištěný, nebo vyrobený klasicky.
Zkrátí se tím čas 3D tisku (jedna 3Dtiskárna zvládne za několik minut vytisknout jednu šablonu), děti jsou plně zapojeni do celého procesu tvorby (od nápadu až po finální povrchovou úpravu) a hlavně není k tomu potřeba ovládat žádné složité grafické programy, zvládne to úplně každý.