iMOS (Roman Fidler)

Kontaktní osoby

Roman Fidler Email: fidler.roman@gmail.com Telefon: fidler.roman@gmail.com

Informace o členovi

Připravujeme novou mobilní aplikaci “iMos” – stále není název potvrzen.
Tato aplikace má sloužit dětem od 4. do 9. třídy základních škol, vč. gymnázií. Jedná se o kvíz, který by měl být sestaven pokud možno dle školních osnov, tedy dle toho, co se děti momentálně učí. Už zde chci podotknout, že oproti ostatním kvízům je právě v tomto specifický a jiný. Tím nebude docházet k přetěžování dětí, budou si tak pouze procvičovat to, co po nich vyžadujeme, v konkrétním věku, v konkrétní třídě. Pokud však chceme děti zaujmout, musíme mít pro ně motivace. Tou první je především to, že se jedná o mobilní aplikaci do telefonů či tabletů, přeci jen se jedná o praktičtější možnost, oproti webovému rozhraní. Telefon, případně tablet, mají neustále při ruce a můžou je tedy využít i pro studium. V tomto směru je to výhodné pro rodiče, neustále slyšíme, jak si děti pouze na telefonu hrají hry.
Druhou, přeci jen o dost větší motivací pro děti samotné je to, že budou soutěžit o věcné ceny. I v tomto je aplikace výjimečná. Mezi tyto ceny můžeme vyzdvihnout například telefony, tablety, hračky, knížky, oblečení atd.
Další neméně důležitou motivací bude možnost porovnávat si výsledky s ostatními, nejen ve své škole, ale po celé ČR, případně i SR ( projednáváme i tuto variantu).