Meet and Code 2020

Startuje Meet and Code 2020: Ukažte dětem programování a získejte až 10 000 Kč na svoji online akci.

Již čtvrtý ročník grantového programu Meet and Code je tady. I letos je jeho cílem seznámit děti a mladé lidi nejen s programováním, ale i s robotikou, umělou inteligencí, virtuální realitou a dalšími užitečnými technologiemi. Přihlásit se do něj můžete už nyní, registrace byly spuštěny na začátku června.

Novinkou v tomto ročníku je, že se všechny akce uskuteční pouze online, účastníci se fyzicky nesetkají. „Pandemie onemocnění COVID-19 je sice momentálně v České republice na ústupu, nicméně pro nás je stále zdraví a bezpečnost organizátorů a účastníků na prvním místě, proto jsme se spolu s našimi partnery rozhodli přesunout Meet and Code kompletně do online prostředí. Jinými slovy řečeno, všechny akce v roce 2020 budou probíhat virtuálně, například pomocí videohovorů,“ vysvětluje Radka Bystřická, ředitelka Sdružení Via, které Meet and Code spolu se společností SAP a dalšími realizuje. Co se akcí formátu týká, fantazii se meze nekladou: můžete uspořádat online hackathon, virtuální hodinu robotiky nebo kódování.

Přihlaste se již nyní

Registrace byly otevřeny 1. 6. 2020, celkem je letos nachystáno 45 grantů pro vybrané nápady, které obdrží 10 000 Kč na svoji realizaci. Do programu, který je určen pro všechny od 8 do 24 let, se mohou zapojit jak IT specialisté, tak firmy nebo třeba učitelé, ale o grant smí žádat pouze nestátní neziskové organizace (například Sdružení rodičů a přátel škol a jiné). Přihlásit se můžete na adrese http://meet-and-code.org/ od 1. června do 10. září. Akce se pak musí realizovat v průběhu září a října 2020. Finance z grantu budou moct neziskové organizace využít například na honorář školitelů workshopů, na licence na výukové materiály, na učební materiály (i například na poštovné na jejich zaslání dětem), na marketingovou komunikaci s cílem oslovit potencionální účastníky, na profesionální externí podporu umožňující konání online akce nebo na pronájem místa, které disponuje potřebným technologickým vybavením.

Soutěžte o nejlepší akci

I letos se můžete zapojit do soutěže o nejlepší akce pořádané v rámci Meet and Code. Porota bude vybírat nejúspěšnější a nejvíc inovativní události, které mají přesah směrem k budování inkluzivního světa, překonávání genderových bariér v IT, ochraně životního prostředí, péči o svoji komunitu nebo budování lepší Evropy. Vítěz každé kategorie získá peněžitou cenu ve výši 2 000 euro. Loni zaujala porotu třeba hodina programování, v rámci níž dvanáctiletí polští studenti tiskli 3D modely korálových útesů, a přitom se dozvídali o tom, jaký vliv má na útesy změna klimatu. Dalším vítězem byla událost, v rámci které německé dívky propojovaly pohádky, divadlo a robotiku.

Meet and Code již v 35 zemích!

V uplynulých třech letech se pod hlavičkou Meet and Code konalo přes 3 000 akcí, kterých se účastnilo 138 000 dětí a mladých lidí. Letos se rozrůstá do jedenácti nových států: do Norska, Švédska, Finska, Dánska, Estonska, Litvy, Lotyšska, Lucemburska, na Maltu, Kypr a do Řecka. Dohromady se Meet and Code koná ve 35 zemích.