Výletiště aneb výlet kolem letiště

Výletiště aneb výlet kolem letiště - interaktivní naučná stezka je projektem Domu dětí a mládeže Praha 6, který byl podpořen z grantového programu "Dobré sousedství" Letiště Praha.

Publikováno: 22. 5. 2020
Autor: Jan Holeček

Výletiště aneb výlet kolem letiště – interaktivní naučnou stezku realizovali účastníci kroužků a příměstských táborů v DDM Praha 6, tedy děti, převážně ve věku od 10 do 14 let, s pomocí lektorů.
Vydejte se s námi za poklady poznání. Tohle motto vymyslela naše kamarádka a grafička Míša, když viděla nadšení dětí, účastníků projektového kroužku “Chytrá naučná stezka”. Ten se scházel ve školním roce 2018/2019 a vyvrcholil týdenním příměstským táborem v srpnu 2019. Jeho účastníci fotili, hledali zdroje, psali texty, točili videa (ve spolupráci s kamarády, účastníky příměstských táborů “Týdny s kamerou”), vytvářeli zadání pro tvůrce webu, učili se zaměřovat body a mapovat s GPSkou, lovili kešky a hodnotili, jak se jim líbily, a navrhovali a na 3D tiskárně tiskli destičky s QR kódy se kterými se budete od října 2019 potkávat v terénu kolem letiště.
 
Naším cílem je provést vás zajímavými místy kolem letiště, kudy mnohdy tzv. “kráčely dějiny”, ukázat vám pohledy na letiště a dění na něm, ze kterých jste letiště třeba dosud neviděli a dát vám nahlédnout do minulosti, současnosti a budoucnosti největšího letiště v Česku.
Výletiště je otevřenou platformou pro všechny DDM, SVČ, MŠ, ZŠ a SŠ. Co to znamená? Zaujme-li vás možnost vytvořit si vlastní naučnou stezku, kontaktujte nás, rádi vám pomůžeme ji na platformě Výletiště vytvořit a “zprovoznit”.
Těšíme se, že se s námi za poklady poznání vydáte a bude vás to bavit stejně jako nás.
Tým Výletiště