Projekt Senioři komunikují

Projekt Senioři komunikují pomáhá starším lidem vzdělávat se v používání nových technologií.

Publikováno: 3. 12. 2018
Autor: Tomáš Hubálek

Projekt navazuje na jedenáctiletou tradici programu Senioři komunikují, organizovaného po celé České republice. Projekt je organizován pod záštitou Nadačního fondu manželů Livie a Václava Klausových a jeho partnerů Nadace České spořitelny, České spořitelny a Nadačního fondu Veolia. Projekt je realizován na 7 pobočkách České spořitelny (Praha, Brno, Plzeň, Kladno, Liberec, Ústí nad Labem, Hradec Králové) a v dalších vybraných organizacích, které pomáhají seniorům.

Projekt zahrnuje:

Vzdělávání v oblasti moderních komunikačních technologií, konkrétně jde o třídenní kurz zaměřený na osvojení práce s mobilními technologiemi – s tablety, chytrými či dotykovými telefony a notebooky pro 10 účastníků. Kurz má celkem 12 hodin a běží tři dny za sebou. Účastníci si přinesou svá zařízení tablety nebo chytré telefony. Cílem je účastníkům ukázat jak začít, doporučit aplikace a sdělit na co si dát pozor.

Individuální poradenství zaměřené na tablety, chytré telefony nebo notebooky a s nimi spojené služby. Individuální poradenství probíhá 12 čtvrtků, vždy od 9.00 hod do 17.00 hod. Cílem je pomoci účastníkům správně nastavit zařízení, pomoci jim přidat nebo odebrat různé aplikace, poradit jim s internetovým/mobilním bankovnictvím.

V rámci projektu má být celkem realizováno 19 kurzů a 12 čtvrtků s individuálním poradenstvím. Celkem bychom měli pomoci 600-ti až 800-ti seniorům.

Lektory na kurzy a hodinové ajťáky na individuální poradenství zajišťuje spolek Moudrá Sovička z.s. včetně organizace a registrace účastníků.

Jsme velmi rádi, že se projektu můžeme aktivně účastnit a je skvělé, že část aktivit probíhá na půdě banky. Ze strany účastníků i zaměstnanců máme velmi pozitivní reakce.