Metodický portál pro učitele

Publikováno: 26. 8. 2019
Autor: tajemník DigiKoalice

Metodický Portál RVP.CZ

Metodický portál RVP.CZ je určen pedagogům předškolního, základního, gymnaziálního, speciálního, odborného, jazykového, uměleckého vzdělávání a široké pedagogické veřejnosti. Přináší praktické náměty do výuky, je prostorem pro diskuzi o aktuálních tématech ve vzdělávání a je inovativním a komplexním prostředím ke sdílení zkušeností učitelů. Obsahuje přes 20 000 metodických, didaktických a informativních příspěvků. Denně nabízí nové garantované materiály a texty do výuky. Všechny příspěvky jsou zdarma dostupné pod licencemi Creative Commons.

Recenzované příspěvky obohacují výuku

Zkušenosti pedagogů, tipy na zajímavé metody práce nebo inspirativní didaktické nápady naleznete v modulu Články. Příspěvky a zprávy o využití moderních informačních a komunikačních technologií ve vzdělávání nabízí modul Spomocník. Vyzkoušejte si pracovní listy, prezentace, filmové a zvukové ukázky, které jsou volně ke stažení v modulu DUM.

Staňte se i vy autory Metodického portálu!

Vytváříte zajímavé výukové materiály či příspěvky, které byste rádi publikovali? Vložte je. Po bezplatné registraci na RVP.CZ. 

Učitelé sdílejí své zkušenosti v bezpečném prostředí

Komunikujte s přáteli a kolegy na úrovni sociálních sítí, prezentujte vlastní portfolio a sdílejte nápady na webu v modulu Digifolio. Diskutujte o svých názorech na situace ve školním prostředí, hledejte a nabízejte rady a pomoc, konzultujte své zkušenosti v modulu Diskuze. Tvořte společně pedagogické dokumenty, inspirujte se sdílenými tematickými plány, využívejte zdroje s otevřenou licencí Creative Commons z modulu Wiki

Odborníci radí prostřednictvím WEBINÁŘŮ

Online setkání s odbornými lektory s možností doplnění obsahu prostřednictvím dotazů v diskuzi. Vzdělávání v různých oborech z pohodlí domova. Pusťte si kdykoliv ve svém volném čase záznam, prohlédněte si prezentaci lektora, zobrazte si doporučené odkazy v sekci webináře.

Učitelé inspirují virtuálními hospitacemi

Každá virtuální hospitace se skládá z videozáznamu reálné výuky, autoevaluace učitele a evaluace odborníka. Virtuální hospitace slouží profesnímu rozvoji učitelů, tj. umožňují pedagogickou reflexi a podněcují vzájemné hospitace. Navštivte prostřednictvím virtuálních hospitací vyučovací hodiny kolegů a získejte inspiraci pro svou praxi.

Metodický portál nabízí materiály, které prochází recenzí a korekturou, v tzv. garantovaných modulech. Rovněž poskytuje učitelům otevřená prostředí pro profesní rozvoj a pedagogické využití prostřednictvím tzv. negarantovaných modulů. Mezi garantované patří Články, DUM, odkazy, Audio Video, E-learning. Mezi negarantované spadají moduly Diskuze, Digifolio, Wiki, Blogy, Galerie. (Viz výše).