Meet and Code

Posláním Meet and Code je podpořit místní neziskové organizace v celé Evropě, aby zajistily přístup k programovacím a jiným digitálním dovednostem pro příští generaci mladých Evropanů. Je to místo, kde se tito lidé naučí, jak kódovat, jak řešit problémy a jak spolupracovat.

Publikováno: 28. 6. 2019
Autor: DigiKoalice

Posláním Meet and Code je podpořit místní neziskové organizace v celé Evropě tak, aby zajistili přístup k programovacím a jiným digitálním dovednostem příští generaci mladých Evropanů. Je to místo, kde se tito lidé naučí, jak kódovat, jak řešit problémy a jak spolupracovat.

Meet and Code představuje dětem a mladým lidem ve věku 8 až 24 let svět technologií a programování. Akce jsou navrženy tak, aby mladým lidem ukázaly zábavnou stránku programování, jak může programování pomáhat při realizaci různých nápadů. Naučí se, jak technologie fungují a jak IT ovlivňuje náš každodenní život. Objevováním široké škály technologií, digitálních témat a kreativního programování získají odvahu rozvíjet digitální dovednosti, které v dnešním světě potřebují.

Za iniciativou Meet and Code stojí společnosti SAP, Haus des Stiftens gGmbH a partneři z jednotlivých zemí sítě TechSoup Europe. Projekt může existovat díky finanční a další podpoře pro neziskové organizace od společnosti SAP. Organizace Haus des Stiftens gGmbH je zodpovědná za výběr podpořených akcí v Německu, Rakousku a Švýcarsku, ale také za celkovou koordinaci iniciativy a podporu partnerů na evropské úrovni. Jednotliví partneři TechSoup Europe jsou zodpovědní za koordinaci iniciativy Meet and Code a výběr projektů v jednotlivých zemích, ve kterých působí.

Projekt Evropský týden programování vznikl v roce 2013 díky iniciativě poradní skupiny Young Advisors bývalé komisařky Evropské unie Neelie Kroes a je podporován Evropskou komisí.

Meet and Code podporuje akce související s vědou a technologiemi, které se konají v rámci Evropského týdne programování – až do výše 400 € na každou akci. Kromě toho podporujeme organizátory akcí a školitele shromažďováním a sdílením obsahu a zdrojů v knihovně Meet and Code Inspiration Library.

Naplánovat a realizovat akce pro děti a mládež mohou různé společenské skupiny, např. školy, IT specialisté, firmy nebo počítačové kluby. O grant na pořádání akce však může zažádat pouze nestátní nezisková organizace.

Mezi akce, které je možné v rámci Meet and Code zorganizovat patří například hackathony, programovací workshopy, přednášky, filmové akce, soutěže, programovací noci, kurzy robotiky a další.

Pokud hledáte inspiraci nebo zajímavé zdroje pro akci, prezentaci nebo workshop, navštivte knihovnu Meet and Code Inspiration Library.

Iniciativa Meet and Code podporuje digitální a programovací akce v následujících zemích: Belgie, Bělorusko, Bosna a Hercegovina, Bulharsko, Česká republika, Francie, Chorvatsko, Itálie, Irsko, Kazachstán, Maďarsko, Makedonie, Německo, Nizozemsko, Polsko, Portugalsko, Rakousko, Rumunsko, Rusko, Slovensko, Slovinsko, Srbsko, Španělsko, Švýcarsko, Ukrajina a Velká Británie.

Informace k ročníku 2021:

  • Nápady na akce lze podávat pouze online na www.meet-and-code.org od 1. 6. 2021 do 8. 9. 2021. Je možné za jednu organizaci podat několik různých nápadů.
  • Všechny akce musí být i letos online.

Více informací o letošním ročníku 2021 naleznete zde: https://meet-and-code.org/cz/cs/news-show/292.