Czechitas Nová Generace

Někdo propadne IT až v dospělosti, někdo už v dětství. Pořádáme vzdělávací IT akce pro holky a kluky od 8 do 18 let. Učíme základy programování, robotiky a práci s dalšími moderními technologiemi.

Publikováno: 19. 9. 2019
Autor: Lucie Jurystová

IT akce pro holky i pro kluky od 8 do 18 let

Pořádáme kroužky, workshopy, tábory a další akce pro holky a kluky od 8 do 18 let. Hravou formou je seznamujeme se světem informačních technologií, díky kterému si procvičí i své logické myšlení. Chceme se podílet na výchově nové generace IT uživatelů a vytvořit z nich aktivní tvůrce, kteří pomocí technologií budou měnit svět.

REGISTRACE NA AKCE FACEBOOKOVÁ STRÁNKA

Proč se učit digitálním dovednostem?

Nepřetržitý vývoj digitálních technologií nezastavíme. Počítačové znalosti začínají být stejně důležité jako umět cizí jazyky. Czechitas Nová Generace je tady od toho, aby zdravým způsobem představovala mladým svět IT a vzbudila v nich zájem o tuto oblast.

Podle Evropské komise bude v nejbližších letech Evropě chybět až 900 tisíc IT profesionálů. Tohle je velká šance a stojí za to se do toho vrhnout po hlavě! Chceme, aby nová generace dokázala změnit svět k lepšímu pomocí technologií. Proto jsme se rozhodli pořádat akce nejen pro ženy, ale i pro děti a mládež. A to vše s pořádnou dávkou zábavy.

Pořádáme spoustu akcí

Akce pro holky a kluky organizujeme hned v několika městech. Termíny a místa konání konkrétních akcích jsou uvedeny v kalendáři.

Jednodenní workshopy

Tyto akce pořádáme v průběhu roku hlavně ku příležitosti významných událostí ve světě IT. Jde například o Girls Day (duben), EU Codeweek (říjen) či Hour of Code (prosinec).

CzechITas víkendy

Nemůžeme slíbit, že se z vašeho dítěte přes víkend stane druhá Ada Lovelace či Bill Gates, na druhou stranu alespoň zjistí, jestli je pro něj IT to pravé ořechové a chce se mu více věnovat.
Víkendové akce na různá IT témata se konají v průběhu celého roku.

CzechITas tábory

Letní příměstské tábory pořádáme pro děti ve věku 8-12 let. Hravou formou je během jednoho týdne naučíme základy robotiky, fyziky a programování. Děti si vypůjčíme přes den a na noc je zase vrátíme, aby usínaly ve své posteli.

Letní škola IT

Týdenní tábor je určen pro středoškolačky. Holky budou mít možnost vyzkoušet si různé oblasti IT (programování, tvorba webu, grafický design a spoustu dalšího). Cílem akce je inspirovat holky, aby chtěly zkusit IT a případně aby IT vnímaly jako přirozenou možnost svého dalšího vzdělání.

Kroužky Programování s Czechitas

Pro děti, které se s námi chtějí vídat pravidelně, máme dobrou zprávu! V průběhu školního roku můžou chodit do našich kroužků. S mladšími dětmi (8-12 let) se učíme programovat skrze programovací hračky jako jsou Strawbies, Legoroboti a Ozoboti. Programujeme i v jazyce Scratch. Zábava zaručena!

Starší děti (13-16 let) zase učíme programovat v jazyce Python.

Tutoriály na doma

Pro ty, kterým naše akce nestačí (nebo se nemůžou zúčastnit) a jsou hladoví po dalších IT vědomostech, nabízíme online tutoriály, ze kterých se děti (ale i rodiče :)) můžou učit z domu. Materiály průběžně přidáváme.