Coding Bootcamp Praha

Coding Bootcamp Praha je projektem organizace Data4You, jejímž cílem je růst české digitální společnosti. Vizí organizace je vylepšený ekosystém, který umožňuje širší části společnosti využít potenciálu digitální revoluce pro zvýšení individuální i celkové konkurenceschopnosti

Publikováno: 22. 1. 2019
Autor: Josef Dašek, Internetový institut z. s.

Coding Bootcamp Praha je dvanáctitýdenní intenzivní kurz zaměřený na webové programování. Kurz probíhá v anglickém jazyce a zaměřuje se především na ty, kteří usilují o změnu zaměstnání, a kteří by rádi pracovali jako vývojáři webových stránek. Zároveň je vhodný i pro začátečníky, kteří před začátkem Coding Bootcamp absolvují šedesátihodinový intenzivní ‚Pre-bootcamp Work‘. Ten jim pomůže pochopit nejnutnější základy pro samotný kurz. Studijní plán zahrnuje HTML, CSS, JavaScript, React, PHP, Laravel, a MySQL.

„Learning by doing“

Ve výuce se klade důraz na porozumění osvědčených postupů při vývoji webu, dále na praktickou činnost a řešení reálných problémů. Během kurzu se studenti naučí týmové spolupráce a budou pracovat na 7 hlavních projektech. Kurz pod vedením zkušených lektorů se koná v Praze a probíhá v malých skupinách, které čítají maximálně 16 studentů. Úspěšnost absolventů Coding Bootcamp Praha při následném hledání zaměstnání se pohybuje okolo 90 %.

Využití potenciálu digitální revoluce

Hlavním cílem kurzu je přispět k české digitální společnosti skrze využití potenciálu digitální revoluce pro kariérní růst účastníků i plnění jejich snů. Vedle krátkodobých i dlouhodobých kurzů, které učí základům programování, se Coding Bootcamp Praha snaží o vytvoření platformy pro účastníky a potenciální zaměstnavatele i objevování nových talentů pro svět programování.

Kde je program oceňován

Data4You Coding Bootcap Praha získal řadu mezinárodních ocenění. V rámci MIT Inclusive Innovation Challenge, což je celosvětová iniciativa pořádaná Massachusettským technologickým institutem (MIT), se Coding Bootcamp zařadil mezi tři nejlepší v kategorii  „Skills development“. Další ocenění Coding Bootcamp získal, kdy vyhrál prestižní cenu Evropské komise „European Digital Skills Award“, která oceňuje projekty zaměřené na rozvoj digitálních dovedností. O ocenění bojovalo 264 přihlášených kandidátů z celé EU, do finále jich Evropská komise vybrala 24. Coding Bootcamp Praha byl ve finále jediný český zástupce.