Elements of AI aneb o základech umělé inteligence

Zajímá Vás, co je to umělá inteligence? Chcete se dozvědět, jakým způsobem může umělá inteligence ovlivnit Vaši práci nebo Váš život? Přemýšlíte o tom, jak a kdo ji tvoří? Pokud jste na všechny otázky odpověděli ano, pak je kurz Elements of AI přesně pro Vás.

Elements of AI je e-learningový kurz o základech umělé inteligence. Snaží se demystifikovat umělou inteligenci a napomáhá, abychom ji porozuměli. Cílí přitom na co nejširší skupinu lidí, kteří se o tématu chtějí něco dozvědět. Kurz kombinuje teorii s praktickými úlohami a je nyní dostupný v 5 jazycích.  V budoucnu by však měl být kurz spuštěn ve všech oficiálních jazycích EU.

Kurz vznikl za finského předsednictví Rady Evropské unie, které se tím rozhodlo investovat do budoucnosti občanů EU a rozvoje jejich dovedností. Cílem je do roku 2021 vzdělat 1 % evropských občanů v základech umělé inteligence. Kurz vyvinula Univerzita v Helsinkách ve spolupráci se společností Reaktor.

Pro více informací o kurzu můžete navštívit tyto webové stránky nebo sledovat na Twitteru hashtagy #elementsofai a #aichallenge.