Digitální továrna. Startuje studentská soutěž o nejlepší návrh 3D sochy

Ministerstvo průmyslu a obchodu ve spolupráci s Českým vysokým učením technickým v Praze vyhlašuje ve středu 15. května studentskou soutěž o nejlepší návrh 3D tištěné sochy z recyklovaného PET materiálu.

Tématem uměleckého díla je „Digitální továrna“. Účastníci mohou podávat více návrhů na adrese: Digitalnitovarna@petmat.cz. Technické a administrativní podmínky soutěže jsou k dispozici na oficiální stránce projektu: www.petmat.cz/digitalnitovarna/.

Vytvořené umělecké dílo bude prezentováno v expozici Ministerstva průmyslu a obchodu na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně 2019, klíčové průmyslové veletržní akci ve střední Evropě. Z přípravy a výroby 3D objektu bude pořízen časosběrný dokument, který bude součástí expozice. Socha bude v průběhu veletrhu vydražena a získané prostředky budou věnovány ve prospěch studentského start-upového projektu.

Cílem akce je přispět ke zvyšování povědomí studentů i veřejnosti o nových technologiích, k podpoře technického vzdělávání inovativními metodami, podpoře tvůrčí činnosti studentů a jejich zapojování do praxe.

Ministerstvo průmyslu a obchodu dlouhodobě podporuje technické vzdělávání a propojování teorie s praxí. Digitalizace a s ní související inovace jsou jedním z prioritních témat současnosti.