DigiKoalice s Nadací O2 Chytrá škola na Future Port Prague

Ve dnech 10. – 11. září proběhl v areálu Výstaviště Praha Holešovice futuristický festival Future Port Prague! Praha se tak stala znovu epicentrem žhavých technologických novinek a diskuse o jejich dopadu na budoucnost. Stovky inovativních firem a desítky řečníků z celého světa se sešli na 2 dny v Praze, aby zkoumali, jak technologie změní podnikání, život a společnost. Za dva roky svého působení se Future Port Prague stal největší mezinárodní futuristickou akcí v srdci Evropy.

Na stánku Future Port Prague nechyběla ani DigiKoalice společně s Nadací O2 Chytrou školou. Prezentováno bylo téma mediální gramotnosti právě v čele s O2 Chytrou školou Nadace O2 a jejich partnerem Fakescape, kteří účastníkům umožnili vyzkoušet si únikovou hru. V té se hráči snažili v roli novináře uniknout dezinformacím a rozpoznat manipulaci od pravdy. Hra byla určena pro studenty středních škol, druhý den festivalu si na stánku zahrálo na 40 studentů.

Druhým ústředním tématem byla výuka informatiky a programování. V síti DigiKoalice se této tématice věnuje několik členů, na Future Port Prague se mohli návštěvníci setkat s Data4You, kteří účastníkům předvedli základy programování a dokazovali tak, že programátorem se může stát takřka kdokoliv.

První festivalový den jsme také slavnostně pokřtili historicky první Almanach DigiKoalice, ve kterém představujeme všech 167 členských organizací a jejich aktivity. Na stánku DigiKoalice mohli někteří účastníci dostat tištěnou verzi Almanachu výměnou za vzkaz školám a učitelům coby motivaci k mediálnímu vzdělávání a rozvoji informatického myšlení. Vybrané vzkazy jsme zveřejnili v příspěvcích nové FB stránky https://www.facebook.com/DigiKoaliceSkolam/. Na každého člena čeká tištěná verze Almanachu u nás, rádi předáme na některé z našich akcí. Ti z vás, kteří byste rádi do Almanachu nahlédli již nyní si můžete prohlédnout online verzi.

V zóně “Future of Learning” byly kromě DigiKoalice také někteří z jejích členů, jako např. Smíchovská střední průmyslová škola, Khanova škola, Levebee, s.r.o., Centrum pro talentovanou mládež, SWICH, CZECHITASREPLUG ME, Hardwario, Včelka.

Akci celkově hodnotíme jako povedenou, kdo se tam s námi nemohl potkat, budeme se těšit na výročním setkání DigiKoalice, které plánujeme na podzim tohoto roku – datum a místo je v jednání!