DigiKoalice na konferenci ISSS/V4DIS

V kongresovém centru Aldis v Královéhradeckém kraji se 1. – 2. dubna konal již dvaadvacátý ročník konference ISSS/V4DIS, která se zaměřuje na informatizaci veřejné správy, implementaci moderních ICT technologií (nejen) do tohoto sektoru a obecně na digitalizaci společnosti. Akce se zúčastnilo kolem 2200 hostů, kteří mohli navštívit zhruba 200 prezentací, diskusí a pracovních setkání. Představilo se zde také přes 100 vystavovatelů.

Na slavnostním zahájení jsme se mohli setkat s celou řadou osobností nejen z politické sféry. Mezi nimi byl například hejtman Královéhradeckého kraje Jiří Štěpán, místopředsedkyně Senátu Parlamentu ČR Miluše Horská, premiér Andrej Babiš, 1. místopředseda vlády a ministr vnitra Jan Hamáček, vládní zmocněnec pro IT a digitalizaci Vladimír Dzurilla, komisařka EK pro spravedlnost, ochranu spotřebitelů a otázky rovnosti pohlaví Věra Jourová, ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová, ministryně obchodu a průmyslu Marta Nováková,předseda Výboru pro veřejnou správu a regionální rozvoj PS Parlamentu ČR Ivan Bartoš a několik dalších.

Po zahájení následovaly celý den a půl bloky přednášek, prezentací a workshopů, například na tato témata: digitální služby poskytované orgány veřejné moci, digitalizace stavebního řízení, digitalizace společnosti, kybernetická bezpečnost, služby eGovernmentu, otevřená data, elektronizace zdravotnictví a mnoho dalších.

Během konference se také konalo vyhlášení výsledků hned několika soutěží. Věra Jourová například převzala ocenění Český zavináč za významný přínos v rozvoji digitální společnosti v Evropské unii. Vyhlášena byla také soutěž JuniorErb, kde byli partnerem DigiKoalice společně s Jednotou školských informatiků, hlavní cenu si odnesl Lukáš Budský za stránku Tanečního studia Andrea. Na vyhlášení obdrželi finalisté i pamětní listy Senátu Parlamentu ČR. DigiKoalice byla v roce 2019 poprvé partnerem soutěže a za podpory DigiKoalice se podařilo inovovat systém přihlašování a hodnocení prací studentů. Hledáme průběžně partnery i pro další ročník soutěže JUNIORERB.

Dále se zde v rámci workshopů představily soutěže Zlatý erb a ZlatyErb.sk, jejichž vítězové byli vyhlášeni v průběhu večera, který doplnilo také vyhlášení soutěže Biblioweb 2019. Zájemci si mohou prohlédnout i reportáž ČT z vyhlášení soutěží.

DigiKoalice se v pondělním odpoledním bloku také sešla se členy a svými příznivci a v neformální diskuzi na téma “Klíče k určování strategií Vaší školy na podporu digitálního vzdělávání děti i dospělý“. Přítomní se věnovali aktuálním tématům digitálního vzdělávání a diskusi nad plánem DigiKoalice pro rok 2019. Ivan Pilný popsal aktuální trendy v oblasti propojování odborného vzdělávání a příležitostí digitalizace ve společnosti. Miroslav Dvořák z Microsoft ČR představil také nabídku center vzdělávání Microsoft pro české učitele, program studentských trenérských center a další nabídky Microsoft ČR českým učitelům a dětem.

Dvacátý třetí ročník konference ISSS se uskuteční opět v Kongresovém centru Aldis v Hradci Králové ve dnech 20. a 21. dubna 2020.

Více informací z letošní konference včetně záznamů z jednotlivých přednášek naleznete na webových stránkách akce.