DigiKoalice na 30. Edufóru

Dne 6.3. se DigiKoalice zúčastnila již 30. setkání Edufóra. Celý večer byl symbolizován číslem 5, které je pro tyto akce již tradiční. Značí 5 přednášejících, kteří mají 5 minut na své představení a následně 5 minut odpovídají na dotazy z publika. Z celé akce jsou zveřejněny již videozáznamy – https://slideslive.cz/eduforum/praha-30-setkani-ucime-se-v-digitalnim-svete-632019

Jako první se představila Khanova škola, v zastoupení Daniela Hollase.  Lidé z Khanovy školy tvoří a překládají výuková videa a interaktivní cvičení, která jsou dostupná zdarma a pro všechny.

Poté vystoupila Lucie Tichá za Techambition , což je aplikace usnadňující učitelům přípravu poutavých hodin matematiky.

Dalším řečníkem byla Míša Adámková z české SlidesLive. Ti se zabývají  natáčením konferencí či přednášek, které lze sledovat na internetu. Vysoce kvalitní video doplňují slidy řečníků. Diváci tak nezmeškají nic důležitého a uvidí vše jako z první řady.

Dále prezentovalo také CTM – Centrum pro talentovanou mládež! CTM podporuje talentované, motivované a cílevědomé žáky a studenty základních a středních škol v rozvoji jejich akademického talentu. 

Posledním účinkujícím byl Petr Naske, tajemník DigiKoalice, který uzavřel celou pětici vystupujících.

Poté mohli všichni účastníci setkání plynule navázat na networking, který byl započat před vystoupeními v EDUTRHU. Na tom se představily například tyto organizace: Mladí občané (MOB), Stužák, Imaglee, Khanova škola, Schola Empirica, Digikoalice, TJ BOT a další.

Celá akce s hlavním cílem propojování lidí se stejným zájmem o téma digitalizaci a vzdělávání se vydařila a všichni odcházeli obohaceni o nové kontakty z této sféry.

Další Edufórum proběhne 23. 5. 2019. O této akci Vás budeme informovat.