DIGI obýváky v prostorách banky

Moudrá Sovička z.s. se účastní pilotního projektu DIGI obýváků v prostorách banky na 8 místech České republiky. Projekt má za cíl pomoci starším lidem s používáním tabletů, telefonů a notebooků, internetu, emailu a dalších digitálních služeb. V prostorách banky bude vytvořena místnost, kde bude k dispozici testovací notebook, tablet a chytrý telefon. Senior bude moci přijít do daného obýváku a zeptat se hodinového ajťáka na cokoliv ohledně technologií, případně si vyzkoušet např. platby kartou na internetu nebo internetové bankovnictví. V obýváku bude probíhat individuální pomoc a společné semináře.

— Více informací o projektu. —

Shrnutí: Projekt bude probíhat od 1.10.2018  do 31.1.2019. Individuální pomoc bude každý čtvrtek 7 hodin. Seminář bude probíhat na každé pobočce jednou a to 3 dny za sebou po 4 hodinách.

Lokality: Liberec, Ústí nad Labem, Kolín, Kladno, Hradec Králové, Plzeň, Praha, Brno

Výzva: Hledáme ajťáky, kteří by mohl být k dispozici na pozici každý čtvrtek a asistenty pro lektora na seminář v dané lokalitě. Hledáme dobrovolníky, studenty s povinnou praxí nebo brigádníky.

Podmínky: Lidský přístup, trpělivost, pozitivní přístup k životu, spolehlivost,  pokročilé ovládání tabletu, chytrého telefonu, notebooku, ovládání internetu, práce na operačním systému Android a Windows 7 až 10.

Odměna: Na domluvě.