Český Coding Bootcamp vyhrál prestižní cenu European Digital Skills Award

Český IT vzdělávací program „Coding Bootcamp Praha“ slaví velký úspěch. V ostré celoevropské konkurenci vyhrál prestižní cenu Evropské komise „European Digital Skills Award“, která oceňuje projekty zaměřené na rozvoj digitálních dovedností. O ocenění bojovalo 264 přihlášených kandidátů z celé EU, do finále jich Evropská komise vybrala 24. Coding Bootcamp Praha byl ve finále jediný český zástupce. Vyhlášení proběhlo dnes na ICT2018 ve Vídni.

Coding Bootcamp Praha je vzdělávací program, který účastníkům nabízí tříměsíční intenzivní kurz. Během něj se naučí programovat v JavaScript a PHP. Program mohou absolvovat i úplní začátečníci, kteří si doplní potřebné znalosti ve speciálním kurzu. Absolventi programu mají 90% šanci na získání zaměstnání v oblasti IT. A přesně to byly také důvody, které zmínila komise v důvodu udělení ocenění European Digital Skills Award.

„Naší vizí je „Tech For All“, tedy společnost, ve které lidé plně využívají potenciál technologií ve všech odvětvích. Na trh přivádíme nové programátory, kterých jsme za dva roky v Coding Bootcamp Praha vychovali už více než 100. Zároveň pořádáme workshopy pro úplné začátečníky, kterými prošlo již více než 1500 účastníků. Věřím, že lidé se správnými dovednosti dokáží vytvářet skvělé produkty, které vylepšují a zjednodušují životy všech okolo nás,” řekla Jana Večerková, zakladatelka neziskové organizace Data4You, která Coding Bootcamp pořádá.

Soutěž European Digital Skills Awards oceňuje projekty zaměřené na rozvoj digitálních dovedností. Z celkem 264 přihlášených kandidátů vybrala komise 24 nejlepších v 5 kategorií. Coding Bootcamp Praha ovládnul kategorii Digital skills for the labour force.

Coding Bootcamp Praha je projektem organizace Data4You, jejímž cílem je růst české digitální společnosti. Od roku 2014 je vizí organizace vylepšený ekosystém, který umožňuje širší části společnosti využít potenciálu digitální revoluce pro zvýšení individuální i celkové konkurenceschopnosti. Misí organizace je poskytování dlouhodobých mentoringových programů, které zmenší současný nedostatek IT dovedností a spolu s krátkodobými workshopy a networkingovými příležitostmi přivedou více žen a mužů do oblasti IT.

Kontakt pro média:

Jana Večerková

Zakladatelka projektu

604 530 997

jana.vecerkova@data4you.cz