Načítám Akce

Meet and Code: Scratch

27.10.2020 @ 14:00 - 17:00
  • akce již proběhla.

Cílem workshopu je přiblížit dětem svět programování a zlepšit jejich počítačovou gramotnost.

Kdy: 27. října 2020, 14:00 — 17:00

Kde: Online

Další informace

  • Délka trvání: 3h
  • Vstupní znalosti: Úplní začátečníci
  • Typ akce: Jednodenní
  • Cena: Zdarma

PRO KOHO JE WORKSHOP URČEN

Workshop je určen pro zvídavé holky a kluky ve věku od 8 let, které zajímá, jak funguje svět počítačů a programování. Workshop je určen pro začátečníky i mírně pokročilé.

ANOTACE

Pořádáme virtuální programovací workshop pro děti v programovacím prostředí Scratch. Cílem je naučit děti práci a kooperaci ve virtuálním prostředí a po té základy logického uvažování a programování pomocí programu Scratch, jehož vizuální prostředí seznámí děti s programováním zábavnou formou

Workshop je rozdělen na 3 části – v první části jsou děti seznámeni s virtuálním prostředím a jak s ním pracovat. V druhé části, která je zaměřena na program Scratch a je výkladová, lektor vysvětluje ovládání programu Scratch a postupně projde na malých příkladech jednotlivé příkazy a možností programu. Děti si v této části vše zkoušejí a zároveň dávají zpětnou vazbu s v prostředí Zoom – využití hlasování a dalších ovládacích prvků. Ve třetí části má lektor připravený komplexní příklad, který obsahuje různé podmínky, cykly a proměnné.

PŘEDPOKLADY

  • Vlastní notebook
  • Myš – není úplně nutná, ale je to Scratch vizuální programovací jazyk, který ovládá primární tahání předmětů po obrazovce, je doporučeno pro snadnější ovládání.
  • Workshop proběhne pomocí nástroje Zoom. Každý účastník obdrží Zoom link kam se připojí a lektor bude virtuálně pracovat s celou skupinou. Workshop je vhodný jak pro začátečníky tak pro mírně pokročilé.

Akce se koná ve spolupráci se SAP v rámci programu Meet and Code.

Podrobnosti

Datum:
27.10.2020
Čas:
14:00 - 17:00
Rubriky Akce:
,
Štítky Akce:
,
Webová stránka:
https://www.czechitas.cz/cs/kalendar-akci/akce/22957/

Místo konání

Online
Česká republika

Pořadatel

Czechitas
Webová stránka:
https://www.czechitas.cz/cs/