Načítám Akce

Kasiopea – soutěž v programování

21.11.2020 @ 0:00 - 6.12.2020 @ 0:00
  • akce již proběhla.

Kasiopea je programátorská soutěž, kterou organizují studenti informatiky z Matematicko-fyzikální fakulty UK. Letos proběhne už 6. ročník této soutěže, které se každým rokem účastní stovky nadaných středoškoláků a žáků základních škol ze všech koutů republiky. Soutěž se za pět let své existence stala největší programátorskou soutěží pro středoškoláky v České republice z hlediska počtu aktivních účastníků.

Soutěž má dvě kola. Domácí kolo začne 21. listopadu 2020 a potrvá do 6. prosince 2020. Celé proběhne online a bude možné se do něj zapojit kdykoli v daném termínu. Nejúspěšnější soutěžící postoupí do finále, kde se mohou začátkem příštího roku utkat o hodnotné ceny.

Úlohy v domácím kole jsou určeny začátečníkům a pomáhají rozvíjet jejich programátorské dovednosti. Máme ale i úlohy složitější, kde si na své přijdou i zkušenější studenti. Více informací a příklady úloh z minulých let naleznete na kasiopea.matfyz.cz.

Překonání počátečních bariér je pro nás velmi důležité. Proto dovolujeme účastníkům vyřešit první dvě úlohy s pomocí. A to buďto naší, svého učitele, a nebo kohokoliv jiného. Účastník tak může překonat všechny počáteční technické problémy, které jsou pro všechny úlohy stejné, a dál pak pokračovat samostatně.

Podrobnosti

Zahájení:
21.11.2020 @ 0:00
Ukončení:
6.12.2020 @ 0:00
Rubriky Akce:
,
Webová stránka:
https://kasiopea.matfyz.cz/

Pořadatel

MFF UK
Webová stránka:
mff.cuni.cz

Místo konání

Offline i online