Načítám Akce

CodeWeek 2020

10.10.2020 - 25.10.2020
  • akce již proběhla.

O co jde?

Zapojte se do celoevropské popularizační kampaně CodeWeek – Evropský týden programování. Kampaň proběhne letos hlavně ve dnech 10. až 25. říjen 2020, ale akce a komunikace témat bude probíhat celý podzim. V tuto dobu se budou zapojené školy, knihovny, poskytovatelé vzdělávání a školení chlubit po celé EU tím, jak podporují u dětí, dospělých, seniorů a dalších zájemců zájem o svět IT, programování, řešení problémů za pomocí digitálních technologií.

Pro koho je akce určena

Učíte ve vaší škole základy algoritmizace a programování? Nabízíte kroužky dětem k nástrojům jako je Scratch, Baltík, GameMaker, Arduino, Microbit či dokonce nějaké profesionální nástroje? Už máte v kabinetech nakoupené roboty a učíte se je postupně zapojovat do výuky? Spolupracujete s knihovnou či dalšími partnery na projektových dnech v oblasti robotiky, programování, tvorby webu a animací? Přemýšlíte, jak prohloubit u zapálených dětí zájem o Minecraft a tvorbu videí směrem, který může ovlivnit u dětí zájem o účelné využití vlastních IT dovedností? Pak přesně pro Vás je kampaň CodeWeek.

Dejte o sobě vědět a přihlašte nějakou svou i běžnou akci konanou během podzimu 2020 (nejen v období 14 dnů kampaně) do kampaně CodeWeek. Den otevřených dveří, soutěž, náborové dny pro žáky ZŠ a podobně. Můžete také soutěžit v kategoriích “10 propojených organizací” nebo “3 zúčastněné země”. Na organizaci akce není možné v rámci celého CodeWeek žádat o finanční podporu, ale pod kampaň jdou zařadit běžné aktivity vašich projektů OP VVV (šablony, MAP, iKAP) nebo aktivity spolupráce s vašimi partnery (pomoci může knihovna, místní IT firma, spolupracující katedra VŠ).

Co sledovat

Kdo máte zájem o další informace o CodeWeek, sledujte FB stránku Codeweek.cz nebo si registrujte Newsletter DigiKoalice, kde Vám nové informace přineseme. Na stránce www.codeweek.eu najdete také tipy na zdroje, aktivity do hodin, odkazy na masivní online kurzy a další tipy, jak inovovat výuku informatiky ve vaší škole. Případné otázky, jak se zapojit do CodeWeeku nám můžete pokládat na email codeweek@npicr.cz.

Podrobnosti

Zahájení:
10.10.2020
Ukončení:
25.10.2020
Rubriky Akce:
, , , ,
Štítky Akce:
, ,
Webová stránka:
https://codeweek.eu/

Místo konání

Celá ČR